вторник, 23 апреля 2019 г.

Дитячий детектив


Запрошуємо юних читачів  зануритись у яскравий, таємничий і захопливий світ дитячого детективу. Особливістю цього жанру є те, що злочини розслідують не поліцейські, а діти-підлітки, що робить цей жанр привабливим саме для дітей.


Головним героєм книги Андрія Кокотюхи «Гімназист і Чорна рука » є звичайний хлопець, учень 8 класу Першої зразкової гімназії міста Києва. Який, як кажуть, сам знаходить пригоди на свою голову. У першій зразковій гімназії все зразкове – окрім учнів.  І про гріхи кожного знає таємничий незнайомець, який називає себе Чорною Рукою і маніпулює учнями.  Гімназист Юрко розплутує загадкову справу про Чорну Руку, яка залякує усю гімназію. Багато хто вже поплатився. На гачок шахрая потрапляє і Юрко. Але на призначену зустріч шантажист не приходить, і хлопець потрапляє в жахливу пригоду, пов'язану із вбивством. Та це розслідування для Юрка стане скарбом, бо завдяки ньому він знайде справжніх друзів, побуває у закинутих будинках і  віч-віч зустрінеться зі справжніми злочинцями.

Ще один пригодницький детектив українського письменника Андрія Кокотюхи  «Таємниця підводного човна»  - це третя частина популярної детективної серії з життя сучасних школярів, що полюють за скарбами.  Це київські хлопці Данило й Богдан, їхня приятелька Галка з Полтавщини та незмінний член безстрашної команди, бойовий африканський страус на ім’я Футбол. Вони шукали й знаходили скарби по всій Україні — на землі і під землею. Тепер на часі — підводні пригоди. У Криму, на темному дні загадкової бухти, лежить «Сом» — один із перших підводних човнів Українського Чорноморського флоту. Майже сто років тому його затопила команда, щоб він не дістався ворогам. На борту «Сома» — справжній скарб, що може розкрити чимало таємниць і змінити уяву про один із героїчних епізодів нашої історії. Детектив захоплює з першої до останньої сторінки.
Герой  повісті Лесі Вороніної «Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру» — нездоланний Суперагент Гриць Мамай. Він розплутує найзагадковіші злочини, перемагає найпідступніших ворогів і рятує світ від неминучої загибелі, викривши міжнародну терористку бабусю-ніндзя. Кожен герой цієї повісті має свою особливість та перчинку. Гриць Мамай – такий собі український Джеймс Бонд, тільки з національним колоритом. За своєю суттю щирий українець, який володіє таємницями бойового мистецтва гопака, знає мову  давньоєгипетських ієрогліфів й має телепатичні здібності. Книга насичена подіями, сповнена блискучого гумору та іронії і «затягує» з першої сторінки.

Пригодницька повість «Дике літо в Криму» української письменниці Зірки Мензатюк  – це гостросюжетна історія про літні канікули на кримському узбережжі, про дружбу київської школярки Наталочки з татарськими ровесниками. Оселившись у наметі на дикому березі моря, допитлива п’ятикласниця зіткнеться з несподіваними небезпеками й загадками, потрапить у моторошні пастки. Образом-символом повісті є срібний татарський пояс – коштовна річ, яка передавалась від покоління до покоління і вважалась своєрідним оберегом людини. У татарів був звичай: коли дівчина виростала, батько дарував їй срібний пояс. То найкоштовніша  прикраса, без якої ніяк не обійтися. Без пояса не було в чому на люди вийти. Без пояса ніхто заміж не брав. Гульнарі дістався пояс, гідний султана: найкраще творіння її батька. Усе своє вміння, всі дідівські таємниці мистецтва філіграні майстер уклав у пояс-шедевр. Головним героям вдається відшукати спочатку світлину Гульнари, а потім і сам пояс. Та на своєму шляху їм доведеться подолати безліч перешкод.
 За свою книжку «Розумник» британська письменниця Кім Слейтер отримала десять літературних нагород. Сюжет такий: у місті Ноттінґем загинув безхатченко, та поліція цією справою не надто переймається. Кіран Вудз, допитливий школяр, який мріє стати журналістом і розслідувати злочини, береться самотужки з’ясувати, що ж трапилось насправді. І куди зникла його бабця, яка одного дня перестала навідуватись до них із мамою. Захоплива і водночас щемка розповідь, написана від імені особливого хлопчика, нікого не залишить байдужим. Вона про те, як нелегко буває жити у сім’ї, коли вітчим ображає маму, як почуваєшся, коли однокласники вважають тебе «не таким, як всі», і як це — бути бідним і втратити власну домівку... А ще — це історія про любов, яка здатна подолати всі труднощі і страхи. Історія, від якої — як не раз повторює сам головний герой — «тріскає серце».
Повість польської письменниці Мар’ян Орлонь «Остання пригода детектива Носика» – це історія для дітей від 6 до 10, однак навряд старших, бо останнім бракуватиме екшну та заплутаності розслідування. Головний герой, детектив Амвросій Носик, – хороший приклад того, як варто розбудовувати образ головного героя: «Пан Амвросій – детектив на пенсії, автор блискучої праці «На злодієві шапка горить», колись – гроза злочинців, а тепер – добродушний, привітний до світу дідусь». Амвросій живе у власному будинку із собакою Кубою, вирощує редиску і грає ввечері на флейті – така собі міс Марпл у чоловічій подобі. Щодня Носик купує у кіоску дві газети, розмовляє зі своїм собакою і сидить у парку – тобто робить всі ті речі, які пристало робити порядному детективу на пенсії. Все це триває, аж поки у місцевого годинникаря Ігнатія Братика не крадуть з крамниці музичну скриньку, яка належить аптекареві Метелику, – так, тут всі імена нагадують персонажів із «Незнайки» Носова. Звісно, всі сподівання – лише на Носика і його інстинкти першокласного детектива.
 У збірці Всеволода Нестайко «Неймовірний детектив» героями є два друга. Женя Кисіль і Вітасик Дорошенко, звичайні київські школярі, ніколи не думали, не гадали, що їм доведеться розплутувати загадкові злочини з присмаком містики. Проте хіба можна лишатися осторонь, коли поруч коїться неймовірний детектив? І коли допомоги потребують капітани міліції?.. Захопливі повісті відомого дитячого письменника Всеволода Нестайка запрошують юного читача приєднатися до карколомних пригод, взяти участь у розслідуванні й опинитися віч-на-віч із загадками, пояснення яких іще не знає сучасна наука. 

«Справа Для Квятковського. Африканська Маска» Юргена Баншеруса - перша книга серії дитячих детективів про Квятковського – юного детектива, що обожнює італійське морозиво із кафе Джованні, піцу та жуйки. Саме морозиво є найкращими ліками від смутку, коли ти почуваєшся кепсько, бо невдало написав у школі диктант. Та сьогодні похід до кафе вилився у нову детективну справу, адже у власника кафе Джованні купа неприємностей: зненацька вибухнув кавовий еспресо-автомат, зламалася морожениця, що виготовляла досконале морозиво, і все це якось пов’язано із дивною африканською маскою. На Квятковського чекають небезпечні пригоди, нічні засідки, переслідування злочинців замість тихих вечорів із книгами та домашніми завданнями.
«Зачіпки Детектива Нишпорки. Канікули Детектива Нишпорки» - дві нові книги польського дитячого письменника Ґжеґожа Касдепке про незвичайного детектива Нишпорку із агенції «Рожеві окуляри». У першій книзі юні читачі дізнаються, що навіть найпростіші речі можуть виявитися необхідними зачіпками для розслідування кримінальних або побутових загадок. Детектив завжди готовий прийти на допомогу своїм маленьким друзям та помічникам. Друга книга присвячена канікулам Нишпорки, які аж ніяк не могли пройти спокійно та нудно. Книга для допитливих читачів, що люблять розгадувати загадки та шукати відповіді. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий